O nas

Worki antykorozyjne VCI – specjalistyczna ochrona ładunków podatnych na korozję.

13 września 2023

Zapraszamy do lektury.


 

Szanowni Klienci,

Manuli Ekobal Sp. z o.o., jako specjalista w zakresie rozwiązań opakowaniowych, posiada w ofercie worki foliowe VCI. Są one dedykowane dla towarów podatnych na korozję.

 

W workach stosowana jest technologia VCI (z ang. Volatile Corrosion Inhibitor) – oparta na lotnych inhibitorach korozji. Technologia jest aktywowana w momencie zapakowania towaru do worka. Po umieszczeniu w worku chronionego elementu i jego zamknięciu, następuje proces uwalniania z folii inhibitorów korozji, które tworzą warstwę ochronną na powierzchni zapakowanego elementu. Warstwa ochronna eliminuje możliwość powstania ognisk korozji.

 

Co ważne – technologia VCI jest całkowicie bezpieczna dla chronionych elementów, po wypakowaniu chronionego elementu nie ma nawet konieczności jego czyszczenia.

 

Z produktu chętnie korzystają Klienci takich branż jak produkcja elementów elektronicznych, automotive, hutnictwo czy przemysł lotniczy.

 

Worki VCI wyeliminowują problem powstania ognisk korozji na elementach na nią podatnych, co generuje dla naszych Klientów szereg korzyści jak:

– korzyści finansowe – brak kosztownych reklamacji z powodu korozji na elementach,

– efektywne wykorzystanie czasu i zasobów – worki VCI to sprawdzone rozwiązanie, które eliminuje konieczność poszukiwania innych sposobów zabezpieczania elementów i strat czasu na ewentualne działania reklamacyjne/korygujące,

– kwestie wizerunkowe – Klient ma pewność, że ładunek dotrze do odbiorcy bez korozji, co ma korzystny wpływ na opinię o firmie.

 

Manuli Ekobal Sp. z o.o. zaproponuje Państwu dopasowane do potrzeb worki VCI.

Grubość worka, jego wymiary i pozostałe parametry zostaną idealnie dopasowane do zabezpieczanego elementu, warunków jego transportu i przechowywania.

 

Proponowane przez nas rozwiązanie jest kompatybilne z międzynarodową normą TL8135- 0043 w stopniu grade 2, dzięki czemu zyskają Państwo pewność odpowiedniego zabezpieczenia towaru.

 

Zapraszamy do kontaktu: www.manuliekobal.pl

 

Nasi specjaliści przygotują Państwu propozycję odpowiedniego rozwiązania i omówią kwestię próbek.