Owijarka do palet

Zaawansowana owijarka do palet

Owijarki stosuje się w hurtowniach, halach produkcyjnych, sortowniach czy wszelkiego rodzaju punktach wysyłkowych, aby upłynnić i przyspieszyć proces zabezpieczania towarów przed ich zmagazynowaniem czy transportem. Foliarka do palet jest więc nieodłącznym elementem wyposażenia wielu polskich firm.

Polecamy uwadze maszyny czeskiej marki Ekobal. Jej wyróżnikiem jest wyjątkowa jakość, dostosowanie do europejskich norm oraz atrakcyjna cena. Zaawansowane technologicznie owijarki stanowią podstawę oferty Ekobal. Jako wyłączny przedstawiciel tej marki zapewniamy dostęp do najlepszych rozwiązań w dziedzinie pakowania oraz zabezpieczania ładunków paletowych lub jednostkowych.

Jak działa maszyna do foliowania palet?

Na nasz asortyment składają się urządzenia automatyczne oraz półautomatyczne. Ich działanie nie wymaga więc stałego nadzoru. Odpowiednio zaprogramowana owijarka do palet z dociskiem wielokrotnie powtarza zadanie w precyzyjny i ciągły sposób. Posiada ona regulowaną głowicę, która umożliwia dostosowanie maszyny do konkretnych wymiarów towaru. Owijarka do palet automatyczna wyposażona jest w stół obrotowy bądź ramię służące do wykonywania ruchów obrotowych. W tym drugim przypadku ładunek pozostaje nieruchomy, dlatego też stosuje się go przede wszystkim do towarów o znacznych gabarytach oraz wadze. Z kolei głowica stołu obrotowego wykonuje ruchy pionowe. Tego typu owijarka pierścieniowa rozpoczyna proces foliowania od zaczepienia stretchu, a kończy na jego urwaniu i zgrzewaniu. Półautomatyczna maszyna do foliowania palet wymaga zaczepienia przez operatora.

Foliarka do palet – zalety

Urządzenia marki Ekobal charakteryzują się wieloma zaletami. Każda streczarka do palet zapewnia pełną powtarzalność procesu i wysoką jakość pakowania. Oprócz tego owijarka do palet z dociskiem jest w stanie znacznie lepiej (szczelniej, estetyczniej, mocniej) od człowieka zabezpieczyć towar. To przekłada się bezpośrednio na wizerunek firmy, ponieważ dobrze zapakowany ładunek kojarzy się z profesjonalizmem.

Najważniejsza jednak pozostaje kwestia prędkości. Automatyczna foliarka do palet może wykonać zadanie kilkanaście razy szybciej. Na dodatek nie potrzebuje żadnej przerwy, co tylko przyspiesza realizację. Posiadamy maszyny, które są w stanie wykonać nawet 60 obrotów wokół pierścienia na minutę!

Owijarka do streczu – dlaczego warto w nią zainwestować?

Owijarka do palet z dociskiem daje przedsiębiorstwu wymierne korzyści. Przede wszystkim eliminuje tzw. ukryte koszty owijania ręcznego. Szacuje się, że stanowią one nawet 25% nakładów pieniężnych związanych z pakowaniem. Dla przykładu streczarka do palet nie marnuje materiału, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami. Poza tym trzeba pamiętać o odciążeniu pracowników firmy, którzy mogą zająć się ważniejszymi od pakowania sprawami. Dlatego też owijarka do palet uznawana jest za jedną z niezbędnych inwestycji w dużych zakładach pracy.

Niezawodna i wytrzymała owijarka pierścieniowa

Nasze maszyny korzystają z najnowszych technologii. W ten sposób są w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania, a także przyspieszenie wszystkich procesów pakowania w firmie. Owijarka do streczu została przystosowana do intensywnej eksploatacji, dlatego nawet wielogodzinne użytkowanie nie sprawi, że straci swoją precyzję. Do jej budowy użyliśmy wyłącznie wysokogatunkowych materiałów. Maszyna do foliowania palet jest dzięki temu niezawodna, trwała oraz odporna na zniszczenia. Przypadkowe uderzenia czy typowe czynniki zewnętrzne (np. niska i wysoka temperatura) nie są w stanie zakłócić jej pracy.

Poza tym wszystkim oferujemy pełen serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Nasi klienci mogą więc liczyć na pomoc przez cały czas eksploatacji maszyn, niezależnie od stopnia skomplikowania problemu.

Mobilna streczarka do palet

Nie każdy warsztat pracy ma wystarczająco dużo przestrzeni, aby bezproblemowo zamontować stacjonarną owijarkę. Poza tym może zaistnieć potrzeba skorzystania z niej w różnych miejscach. Z myślą o takich właśnie zakładach powstała mobilna owijarka do streczu. Służy ona do zabezpieczania towarów na paletach wykraczających poza standardowe wymiary.

Maszyna dostępna jest u nas w różnych konfiguracjach. Wyróżnia się lekkością, dzięki czemu potrzebuje zaledwie jednego operatora. Do jej zalet należy też zaliczyć intuicyjną obsługę oraz wysoką wydajność.

Cena naszych owijarek

Dostosowana do pracy na nowoczesnych liniach produkcyjnych owijarka pierścieniowa nie musi być tak droga, jak mogłoby się to wydawać. Wystarczy przyjrzeć się ofercie fachowego producenta. Proponowana przez nas cena z pewnością okaże się satysfakcjonująca. Inwestycja zwraca się w bardzo szybkim tempie pod postacią optymalizacji kosztów pakowania.

Jeśli interesuje Państwa profesjonalna foliarka do palet, to zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. Dostępne modele z pewnością spełnią wszystkie wymagania. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Opowiemy więcej o asortymencie oraz pozostałych kwestiach, takich jak ogólne warunki sprzedaży czy gwarancja.