O nas

Korzenie Grupy Manuli sięgają roku 1935, kiedy Dardanio Manuli założył pierwszą firmę produkcyjną w Mediolanie, we Włoszech, która produkowała produkty gumowe, takie jak: opony, przewody, węże, taśmy elektryczne i przewody elektryczne. Pierwsze lata działalności położyły fundamenty pod dzisiejszą Grupę przemysłową przewodzącą na rynkach międzynarodowych, w skład, której wchodzą m.in. Manuli Stretch and Manuli Rubber Industries. Obecnie głównym właścicielem Grupy Manuli Stretch jest Pan dr. Sandro Manuli.owned syn Dardanio Manuli.

W ciągu kilku dekad działalności, to firma rodzinna Manuli poszerzyła się o kilka firm działających z sukcesem w Europie i oferujących różne produkty:

1962

Producent taśm klejących

1972

Wynalezienie przez Manuli folii stretch do pakowania palet

1987

Manuli Film, producent folii BOPP.

1992

Manuli Packaging, Holding opakowaniowy

1994

Powstanie Manuli Stretch

1998

Zakład produkcyjny w Argentynie

1999

Uruchomienie zakładu produkcyjnego w Schkopau, Niemcy, Manuli Strech Deutchland

2002-2007

Powstawanie spółek dystrybucyjnych w Europie i produkcji CPP

2012

Uruchomienie produkcji Stretch-Hood

Grupa Manuli Stretch rozpoczęła powstała i rozpoczęła produkcję w 1969 folii polietylenowej (PE) i jako pierwsza uruchomiła produkcję folii stretch do palet w Europe.

W latach 90-tych, Manuli Stretch założyła Manuli Distribution, jako grupę mająca się zajmować rozwojem brandu Manuli i dystrybucją materiałów opakowaniowych. Od 1993, Manuli Distribution wdraża światową strategię rozwoju poprzez zakładanie lokalnych spółek dystrybucyjnych. W związku ze swoim dynamicznym rozwojem na rynkach stretch, to powstały dwa nowe zakłady produkcyjne: Manuli Stretch Deutschland (Schkopau/Leipzig), z produkcją foli stretch do palet i folii dla rolnictwa w 1997 oraz Manuli Packaging Argentina S.A. (Escobar/Buenos Aires) z produkcją foli stretch do palet w 1998. Podobnie jak w Europie, to w 2002 Manuli Stretch założył spółkę joint-venture pod kątem sprzedaży i dystrybucji produktów Manuli Argentina w Brazili. W 2010, the Group zakupiła większościowe udziały w firmie Manuli Fitasa, aby skonsolidować swoją pozycję na rynku brazylijskim z pięcioma centrami dystrybucyjnymi. W 2011 Manuli Stretch stała się przodującym producentem folii stretch w Brazyli oraz została założona spółka dystrybucyjna Manuli Chile zajmująca się sprzedażą produktów z Manuli Argentina. W roku 2012 Manuli Stretch rozwinęła produkcje folii wydmuchanej Stretch-Hood w Niemczech oraz w roku 2014 została uruchomiona produkcja taśm klejącyh w Argentinie.

Obecnie, grupa obejmuje 16 centrów produkcyjnych i dystrybucyjnych w 12 krajach, obsługując ponad 15,000 klientów w 65 krajach.