O nas

Historia

 

Korzenie Grupy Manuli sięgają roku 1935, kiedy Dardanio Manuli założył pierwszą firmę produkcyjną w Mediolanie, we Włoszech, zajmującą się produkcją produktów gumowych, takich jak: opony, przewody, węże, taśmy elektryczne i przewody elektryczne. Rozwijająca się przez lata firma stworzyła fundamenty pod dzisiejszą Grupę przemysłową przewodzącą na rynkach międzynarodowych, w skład, której wchodzą m.in. Manuli Stretch and Manuli Rubber Industries.

W ciągu kilku dekad działalności, rodzinna firma Manuli rozrosła się o kilka firm działających efektywnie w Europie i oferujących różne produkty:

1962

Producent taśm klejących

1972

Wynalezienie przez Manuli folii stretch do pakowania palet

1987

Manuli Film, producent folii BOPP.

1992

Manuli Packaging, Holding opakowaniowy

1994

Powstanie Manuli Stretch

1998

Zakład produkcyjny w Argentynie

1999

Uruchomienie zakładu produkcyjnego w Schkopau, Niemcy, Manuli Strech Deutchland

2002-2007

Powstawanie spółek dystrybucyjnych w Europie i produkcji CPP

2012

Uruchomienie produkcji Stretch-Hood

Grupa Manuli Stretch rozpoczęła powstała i rozpoczęła produkcję w 1969 folii polietylenowej (PE) i jako pierwsza uruchomiła produkcję folii stretch do palet w Europe.

W latach 90., Manuli Stretch założyła Manuli Distribution, jako grupę mającą zajmować się rozwojem brandu Manuli i dystrybucją materiałów opakowaniowych. Od 1993 Manuli Distribution wdraża światową strategię rozwoju poprzez zakładanie lokalnych spółek dystrybucyjnych. W związku ze swoim dynamicznym rozwojem na rynkach stretch, powstały dwa nowe zakłady produkcyjne: (w 1997) Manuli Stretch Deutschland (Schkopau/Leipzig), produkującą folię stretch do palet i folię dla rolnictwa oraz (w 1998) Manuli Packaging Argentina S.A. (Escobar/Buenos Aires) z produkcją foli stretch do palet. Podobnie jak w Europie, w 2002 Manuli Stretch założył spółkę joint-venture mającą zajmować się sprzedażą i dystrybucją produktów Manuli Argentina w Brazylii. W 2010, Grupa zakupiła większościowe udziały w firmie Manuli Fitasa, aby skonsolidować swoją pozycję na rynku brazylijskim z pięcioma centrami dystrybucyjnymi. W 2011 Manuli Stretch stała się wiodącym producentem folii stretch w Brazyli, po czym została założona kolejna spółka dystrybucyjna Manuli Chile zajmująca się sprzedażą produktów z Manuli Argentina. W roku 2012 Manuli Stretch rozwinęła w Niemczech produkcję folii wydmuchanej Stretch Hood, a w roku 2014 została uruchomiona produkcja taśm klejących w Argentinie.

Obecnie, grupa obejmuje 16 centrów produkcyjnych i dystrybucyjnych w 12 krajach, obsługując ponad 15,000 klientów w 65 krajach.