Notice: A non well formed numeric value encountered in /manuliekobal/wp-content/plugins/js-css-script-optimizer/js-css-script-optimizer.php on line 506

Produkty

OMS IS 43

OMS IS 43

Kapturownica model IS 43 została zaprojektowana do pakowania produktów na palecie przy użyciu kaptura z folii rozciągliwej (stretch hood). Ta technika zabezpieczania ładunku korzysta z folii rozciągliwej w postaci rękawa z zakładkami, do wykonania kaptura o obwodzie mniejszym od ładunku, a następnie rozciągnięciu go i nałożeniu na ładunek. Proces ten nie wymaga używania ciepła, jak w technologii nakładania kapturów termokurczliwych. Siła rozciągania, a następnie kurczenia folii zapewnia najlepszą stabilność produktu.

Specyfikacja Galeria

Kapturownica model IS 43

Maszyna, na jednej pozycji roboczej palety z ładunkiem wykonuje następujące operacje:

Odmierza odpowiednią długość rękawa foliowego ( po uprzednim, automatycznym zmierzeniu wysokości ładunku na palecie);

Zgrzewa rękaw z jednej strony tworząc kaptur foliowy i odcina go od pozostałej części folii;

Mechaniczne chwytaki przesuwają kaptur do góry, gdzie jest naciągany na specjalne urządzenia i rozciągany do obwodu większego niż obwód ładunku;

Naciąganie rozciągniętego kaptura na ładunek odbywa się poprzez pionowy ruch ramy z kapturem w dół,

Rama opuszcza się do samego dołu produktu, po czym puszcza kaptur i wraca do pozycji wyjściowej.

Zapakowana paleta z ładunkiem odjeżdża na następne sekcje przenośników palet.

Wyróżniającą cechą tego systemu pakowania jest końcowy rezultat; zgrzewane końce kaptura są po wewnętrznej stronie ładunku, zapewnia to płaską powierzchnię górnej części ładunku, a co za tym idzie  – jego wyśmienitą stabilność.

IS 43 ma prostą modularną budowę, dzięki temu operacje serwisowe są proste. Maszyna może mieć zainstalowane dowolne istniejące przenośniki bez potrzeby modyfikacji.

Wszystkie strefy maszyny które wymagają serwisowania, są łatwo dostępne przez operatora z poziomu posadzki –  bez użycia drabiny lub specjalnych platform serwisowych.

Mobilny magazyn na rolki folii oraz prowadnica folii pozwala na bardzo proste i szybkie zmiany rolek. Maszyna może używać do trzech różnych rolek – pozwala to na automatyczne pakowanie ładunków o różnych rozmiarach.