Folia poliolefinowa

Folie poliolefinowe

Folie ochronne protect

Folia poliolefinowa – wytrzymałe i bezpieczne pakowanie

Folia poliolefinowa nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz dobrze chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Zaletą tego rodzaju opakowania jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nawet cieńsze wersje folii okażą się wystarczająco wytrzymałe, aby skutecznie zabezpieczyć produkty. Folia nie zmienia swoich właściwości w niskich temperaturach i jest wystarczająco elastyczna, co minimalizuje ryzyko pęknięcia nawet w wyniku zamrażania.

Dopasowane do wymagań przedsiębiorstwa folie polietylenowe

W naszej ofercie znajdują się folie polietylenowe o różnej specyfikacji – szerokiej gamie grubości, szerokości, czy formy. Oferujemy możliwość wyboru opakowań w wersji elastycznej taśmy, rękawa, półrękawa, kapturów czy też worków, które umożliwią sprawne pakowanie. Pozwala to dopasować kształt do stylu produkcji i konkretnego rodzaju produktu. W naszym asortymencie znajduje się folia poliolefinowa transparentna oraz kolorowa, z perforacją lub bez. Na życzenie klientów na folii mogą znaleźć się nadruki, ułatwiające identyfikację na przykład na zakładzie produkcyjnym czy w magazynie.

Folie poliolefinowe – zalety opakowań

Oprócz doskonałej wytrzymałości oraz elastyczności, folie poliolefinowe mają szereg innych atutów. Samo opakowanie jest bezzapachowe, a jednocześnie dobrze przepuszcza gazy, a także substancje aromatyczne. Wykazują obojętność fizjologiczną i nie zawierają szkodliwych, toksycznych substancji. Wyróżniają się podatnością na zgrzewanie i termokurczliwość, co stanowi duże ułatwienie w procesie pakowania. Zapobiegają też przenikaniu do wnętrza pary wodnej oraz zanieczyszczeń.

Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty, zapoznania się ze specyfikacją produktów i składania zamówień na wytrzymałe folie polietylenowe.