Taśmy spinające

akcesoria

Profesjonalne taśmy spinające w ofercie firmy Manuli Ekobal

Taśma spinająca stanowi doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest solidne zabezpieczanie ładunków (szczególnie wielkogabarytowych) materiałem, który odznacza się zarówno wysoką wytrzymałością, jak i odpowiednim stopniem elastyczności. Za jej pośrednictwem opasać można bardzo niejednolite obiekty, przeprowadzając tę czynność nie tylko ręcznie, ale także za pośrednictwem specjalistycznych, dedykowanych takim zadaniom maszyn.

Wykorzystanie taśm spinających niejednokrotnie okazuje się o wiele bardziej praktycznym i efektywnym wyjściem niż zastosowanie ich konwencjonalnych, wykonanych z metalu odpowiedników. Są one bowiem bardziej plastyczne i lżejsze.

Opasywanie przedmiotów przeznaczonych do przewozu z wykorzystaniem taśmy spinającej określa się jako bandowanie, stąd też same taśmy spinające nazywa się również bandującymi. Do przeprowadzenia tego procesu wymagane są także odpowiednie akcesoria dodatkowe, takie jak m.in. zapinki, paskowacze oraz napinacze, które odnajdą Państwo w osobnej dedykowanej podstronie naszej witryny. Niezależnie jednak od wspomnianego wyposażenia komplementarnego, najistotniejsze dla efektywności bandowania ładunków wciąż pozostają same taśmy. Za ich pośrednictwem można pakować, przy zachowaniu zasad bezpiecznego pakowania, zgodnego z parametrami danej taśmy:

  • spinać i rozpinać ładunki w sposób bezpieczny,
  • szybko, bez dużego wysiłku oraz bez konieczności stosowania kosztownego sprzętu opasać ładunek,
  • znacząco zmniejszyć ryzyko uszkodzenia transportowanych obiektów,
  • zachować stały poziom naprężenia zabezpieczeń chroniących ładunek podczas transportu.

Taśma spinająca polipropylenowa, poliestrowa:

W ramach naszej oferty do Państwa dyspozycji oddajemy taśmy spinające występujące w trzech podstawowych wariantach:

  • Taśmy poliestrowe PES – trwałe, elastyczne, miękkie, o wysokiej odporności na siły rozciągające, czy skutecznie, w obszarze swoich wytrzymałości, przeciwdziała nagłym przeciążeniom w czasie transportu. Wykorzystywane powszechnie do bandowania ładunków niemal dowolnych typów i rozmiarów, w tym także przesyłek paletowych.
  • Taśmy poliestrowe PET (poliester twardy) – bardzo duża wytrzymałość na zrywanie, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego stopnia elastyczności. Niekiedy stosowane jako zamiennik w stosunku do taśm stalowych. Rekomendowane do zabezpieczania wielkogabarytowych ciężkich ładunków oraz różnorodnych materiałów.
  • Taśmy polipropylenowe PP – duża wytrzymałość, relatywnie wysoki współczynnik sztywności. Taśma spinająca polipropylenowa ze względu na swoją uniwersalność należy do jednego z najpopularniejszych wariantów tego typu rozwiązań. Posiada ona wiele niejednolitych zastosowań, nadając się zarówno do opinania drobnych ładunków, jak i opasywania na paletach materiałów o bardzo dużej objętości.

W przypadku zainteresowania współpracą lub chęci uzyskania wsparcia w wyborze konkretnego rodzaju taśm spinających serdecznie zapraszamy do kontaktu. Bez względu na to, na który wariant naszych produktów się Państwo zdecydujecie, uzyskacie Państwo produkt lekki, elastyczny, bardzo odporny na zrywanie i przeciążenia oraz cechujący się minimalnym poziomem wydłużenia nawet przy dużych siłach rozciągających.