Folia biodegradowalna

Folie Biodegradowalne/ Biokompostowalne - Manu Biofilm

Folie Biodegradowalne/biokompostowalne - Manu Biofilm - NOWOŚĆ

Folia biodegradowalna – ekologiczny sposób na pakowanie produktów

Oferowana przez nas folia kompostowalna jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych opakowań. Sprawdzi się do zabezpieczenia różnego rodzaju produktów, również tych spożywczych. Jej właściwości wynikają z innowacyjnego sposobu produkcji. Folia biodegradowalna powstaje z granulatów powstałych ze skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej – materiału ulegającemu rozkładowi w krótkim czasie i niewymagającemu do tego specjalnych warunków. Dzięki temu sprawdzi się zarówno jako sposób na bardziej ekologiczną produkcję, jak i do użytku w gospodarstwach domowych.

Nasz asortyment obejmuje folie w formie wygodnych worków, a także użytki idealne do wykorzystania przy sprawnej produkcji, takie jak taśmy czy półrękawy do zgrzewarki. Pod względem atutów folia biodegradowalna wyróżnia się dużą wytrzymałością, mleczną, półprzezroczystą barwą oraz elastyczną strukturą. Ważną zaletą jest również możliwość wykonania na niej wytrzymałego nadruku.

Warto dodać, że omawiana folia jest w 100% kompostowalna – spełnia warunki normy EU 13432 i posiada certyfikat OK Compost HOME – przyznany przez TUV Austria – wcześniej Vincotte Belgia.

Specyfikacja Galeria Pliki do pobrania

Folie Biodegradowalne/ Biokompostowalne - Manu Biofilm

⦁ Folia biokompostowalna – użytki w formie taśmy, półrękawa, worków

⦁ Nie jest w pełni przeźroczysta, mleczna, w strukturze trochę „gumowa”

⦁ Posiada dobre właściwości pod nadruk

⦁ Wykonana z granulatów powstałych na bazie skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej